حزب کمونیست کارگری حکمتیست(خط رسمی)

 

 

ادامه جنایت جنگی در موصل

 

 

"در موصل قیامت است، مردم به دادمان برسید"، فریاد زنی است از موصل که دیروز زیر بمبارانهای شدید ائتلاف علیه داعش جان سالم بدر برده است. موصل و محلات مرکزی آن از دیروز شاهد بمبارانهای وسیع و جنگی ویرانگر است که هر زبان و قلمی از بیان آن عاجز است. جنگی که مردم جهان از آمار کشته های آن، خانه های ویران شده و اجساد به جا مانده در کوچه و خیابانها و زیر آوار ساختمانهای آن خبر ندارند. هیچ خبرنگار مستقلی، هیچ رسانه با وجدانی حق حضور و به تصویر کشاندن گوشه ای از جنایتی که بر صدها هزار انسان بی گناه و اسیر در موصل، توسط داعش و ائتلاف علیه داعش میرود، را ندارد.

ابعاد جنایت دو روز گذشته چنان گسترده و فجیع است که رسانه های محلی کردستان عراق ناچار به منعکس کردن آن شده اند. طبق این گزارشها، از دیروز بعد از ظهر بمبارانهای وسیع در محلات مرکزی و پرجمعیت این شهر در جریان است و تا کنون تلفات انسانی سنگینی از مردم عادی و بی پناه گرفته است. بر اساس این گزارشات در پی اصابت راکت های "هوشمند" نیروهای ائتلاف در محله "موصل الجدید"، تنها زیر سه ساختمان ویران شده ٢٠٠ تا ۵۰۰ نفر کشته شده و زیر آوار مانده اند. فقط زیر یک ساختمان دیگر جنازه ١٤٠ نفر از مردم عادی پیدا شده است. تصاویر فراریان از این جهنم که بانگ میزنند: "خدا، جهانیان کجا هستید، به دادمان برسید"، "ما چیزی جز جایی امن نمیخواهیم"، "اینجا قیامت است"،  فریاد اینکه "مردم کی این کودک گم شده را میشناسد، کی میداند پدر و مادر این کودک کیست"، "به خدا قسم هر کس در فکر نجات جان خود است و مادر فرزند خود را جا میگذارد"، "خدا میداند با چشمان خودم پدری را دیدم که پسرش جلو چشمش کشته شد و او آنرا جای گذاشت و فرار کرد"، تصاویر انبوهی از کودکان و مردمی که زخمی، پابرهنه و با لباسهای گل آلود و...، از جنگ و کشتار جان بدر برده اند، دل هر انسانی را به درد می آورد.

اینها فقط گوشه کوچکی از توحش افسار گسیخته و جنایت وسیع علیه مردم موصل است. در این جنایت همه نیروها و دولتهای درگیر در این جنگ از داعش و دولت عراق تا دولت آمریکا و ائتلاف علیه داعش سهیم اند. اینها مسئول این جنایت و توحشی اند که به نام مبارزه با داعش در جریان است. داعش به عنوان باندی جنایتکار باید نابود شود. اما کشتار مردم موصل، بمباران و ویران کردن خانه و کاشانه آنها، تبدیل موصل به گورستان کسانی که قرار بود آزاد شوند، جنایتی نابخشودنی است که باید عاملین آنها را به جرم جنایت علیه بشریه به محاکمه کشاند.

 

حزب کمونیست کارگری حکمتیست(خط رسمی)

٢٤ مارس ٢٠١٧